Terugblik op twee informatieve dagen voor onze marshals
Na een periode van voorbereiding vonden in augustus en september twee bijzondere dagen plaats waarop onze marshals de gelegenheid kregen om te praten over het marshal zijn. Samen met de Lochemse Golfclub organiseerden we een middag die volledig in het teken stond van kennis, samenwerking en het versterken van het marshalvak.
De eerste cursusdag werd gehouden op maandag 17 augustus op de Lochemse Golfclub. De tweede volgde op maandag 28 september op onze eigen baan, ’t Zelle. Beide dagen startten met een lichte lunch, een ontspannen moment waarin marshals van beide clubs elkaar ontmoetten en de basis werd gelegd voor een open en collegiale sfeer.
Het informatieve programma bood een brede blik op het werk van de marshal. Onderwerpen als de rol binnen de organisatie, taken en bevoegdheden, gastheerschap, communicatie, EHBO en omgaan met etiketten kwamen uitgebreid aan bod. Het was interactief en zo werden er verschillende casussen besproken, ervaringen gedeeld en er ontstonden levendige gesprekken over situaties die marshals in de praktijk tegenkomen. Juist die uitwisseling maakte de bijeenkomsten waardevol — verschillen kwamen naar voren, maar ook nieuwe inzichten en herkenning.
Elke dag werd afgesloten met een gezellige 9-holes ronde, waarin theorie en praktijk elkaar ontmoetten en deelnemers elkaar op een andere manier leerden kennen.
In totaal namen 27 marshals deel aan deze twee cursusdagen. Een prachtig aantal dat laat zien hoe groot de betrokkenheid is binnen beide clubs. Leren van elkaar, samen groeien en met plezier werken aan een gastvrije en veilige baan: dat was de rode draad van deze geslaagde samenwerking.